
Real Madrid
„Karališkasis“ klubas šiame turnyre demonstruoja, kodėl jie laikomi elitinės klasės komanda – tiek pagal taktiką, tiek pagal charakterį. Vadovaujami Xabi Alonso, kuris vis aiškiau įrodo savo trenerio talentą, madridiečiai nuosekliai žygiuoja turnyre, išsiskirdami gebėjimu prisitaikyti prie kiekvieno varžovo ir situacijos. Nors grupių etape jie patyrė vieną nesėkmę, tačiau tai tik pabrėžė jų atsparumą – po jos sekė disciplinuotas ir pergalingas pasirodymas prieš Juventus, kurį nulėmė Gonzalo Garcia trečiasis įvartis šiame turnyre. Vidurio linijoje dominuoja trijulė Valverde–Tchouaméni–Bellingham, kuri ne tik stabdo priešininkų atakas, bet ir iniciuoja Real'o greitą perėjimą iš gynybos į puolimą. Naujasis puolimo lyderis Gonzalo Garcia, įsijungęs, žibantis šiame turnyre tapo itin svarbia figūra – geba tiek užbaigti atakas, tiek kurti progas kitiems. Real Madrid nėra priklausomi nuo vieno plano – jie gali kontroliuoti kamuolį, bet gali ir pasinaudoti kontratakomis, o būtent toks universalumas jiems jau ne kartą padėjo triumfuoti kritiniais momentais.
Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain į šį pusfinalį ateina kaip viena labiausiai subrendusių komandų turnyre. Po to, kai sezono metu iškovojo viską – tiek Prancūzijos „Ligue 1“, tiek taurę, tiek UEFA Čempionų lygą – PSG žaidėjai aiškiai jaučia, kad jų laikas dabar. Treneris Luis Enrique rado idealų balansą tarp gynybos ir atakuojančio žaidimo – jo komanda paskutinėse šešiose rungtynėse nepraleido nė vieno įvarčio, o į vartų plotą priešininkai net nesugebėjo smūgiuoti. Tai liudija apie aukščiausio lygio organizaciją – tiek individualiai, tiek komandiškai. Vienu kertinių elementų tapo Achraf Hakimi, kuris krašte veikia ne tik kaip gynėjas, bet ir kaip aktyvus puolimo kurstytojas. Jaunieji saugai Vitinha ir Désiré Doué žaidžia kaip daug brandesni žaidėjai – jie palaiko itin greitą kamuolio judėjimą ir geba kūrybiškai spręsti net sudėtingiausias situacijas. PSG pasižymi ir didžiule psichologine jėga – net kai rungtynės tampa intensyvios, komanda išlieka rami, susikaupusi ir daranti mažai klaidų. Tai – nebe žvaigždžių ansamblis, o brandus, taktiškai subalansuotas kolektyvas.
Prognozė
Ši dvikova – tai tarsi šachmatų partija tarp dviejų Europos futbolo galiūnų. PSG demonstruoja pavydėtiną kontrolę ir gynybos tvirtumą, tačiau Real Madrid turi tai, ko dažnai reikia lemiamuose momentuose – neprilygstamą patirtį, meistrišką improvizaciją ir gebėjimą prisitaikyti prie bet kokių rungtynių sąlygų. Prancūzų kamuolio valdymas, be abejonės, vers Real gintis didžiąją rungtynių dalį, tačiau ispanų kontratakos, vedamos greitų krašto žaidėjų ir kūrybingų saugų, gali tapti lemiamu faktoriumi. Statistiškai PSG gali turėti šiokį tokį pranašumą – apie 55–58 % tikimybės laimėti pagrindiniu laiku – tačiau Real'o mentalinė ištvermė dažnai išsiveržia į priekį svarbiausiais momentais. Galima tikėtis labai įtempto mačo, kuris gali baigtis 1:1 po 90 minučių. Gali būti, kad nugalėtojas bus aiškinamasi pratęsime ar net baudinių serijoje – o ten Real Madrid su savo istorija ir patirtimi dažnai išlipa viršų. Rezultatas: Real Madrid laimės po baudinių.
Chelsea
Chelsea demonstruoja tai, ko iš jų laukta ilgą laiką – struktūrinį brandumą ir žaidimo tapatybę. Po kelių chaotiškų sezonų su trenerių kaita, Enzo Maresca atvykimas pažymėjo aiškų posūkį: komanda ne tik spaudžia varžovus aukštai, bet ir pasižymi organizuotu poziciniu žaidimu, kuris leidžia sklandžiai pereiti iš gynybos į ataką. Christopher Nkunku tapo centrine puolimo figūra – jo mobilumas, technika ir gebėjimas atsitraukti į gilumą verčia varžovų gynybą nuolat keisti pozicijas. Greta jo, Cole Palmer išnaudoja tarpus erdvėse tarp linijų, o Enzo Fernández diktuoja ritmą su preciziškais perdavimais iš gilumos. Gynybos linijoje Chelsea atrodo stabiliai – Levi Colwill ir Thiago Silva užtikrina ramybę prie savo vartų, o Reece James, jei sveikas, yra vienas dinamiškiausių krašto gynėjų pasaulyje. Chelsea žaidimas tampa vis labiau subalansuotas – čia susijungia jaunatviška energija su patyrusių žaidėjų kontrolės jausmu. Komanda nebijo laikyti kamuolio, bet tuo pačiu moka žaisti vertikaliai ir greitai pereiti į puolimą, jei tik varžovas leidžia. Chelsea į šį pusfinalį ateina kaip viena solidžiausių ekipų turnyre – tiek statistiškai, tiek psichologiškai.
Fluminense
Brazilijos atstovai Fluminense šiame turnyre neša pietų amerikos dvasią – žaidimą, grįstą aistra, spontaniškumu ir techniniu meistriškumu. Treneris Renato Gaúcho suformavo kolektyvą, kuris vienodai pavojingas tiek organizuotose atakose, tiek spontaniškuose išpuoliuose. Fluminense jau eliminavo Inter Milan ir Al-Hilal – tai dvi itin fiziškai stiprios komandos, bet brazilai sugebėjo atsilaikyti ir pademonstruoti nepriekaištingą efektyvumą prie vartų. Nepaisant to, kad pusfinalyje komanda bus priversta verstis be dviejų pagrindinių žaidėjų – diskvalifikuotų gynėjo Freytes ir saugo Martinelli – jų puolimo ašyje išlieka pavojingi Arias ir veteranai Ganso bei Cano. Šie žaidėjai įneša ne tik technikos, bet ir brandos, gebėjimo „skaityti“ rungtynes. Komanda žaidžia kūrybiškai, dažnai keičia puolimo kryptį, o jų krašto gynėjai – aktyvūs tiek ginantis, tiek atakuojant. Tiesa, Fluminense dažnai palieka laisvų zonų gynyboje, o tai prieš tokį varžovą kaip „Chelsea“ gali tapti rimta problema.
Prognozė
Šis pusfinalis bus išskirtinė kultūrų akistata – braziliška improvizacija prieš anglišką struktūrą, du skirtingi futbolo mentalitetai, susiduriantys ant vienos aikštės. Fluminense stiprybė – gebėjimas „užmigdyti“ rungtynių tempą ir iš kantrybės išvesti labiau skubančius varžovus. Jie žaidžia kaip komanda, kuri žino, kad pavojingiausi momentai kyla ne iš chaoso, o iš išlauktos spragos. Vis dėlto, prieš Chelsea tokia strategija gali būti rizikinga – „mėlynieji“ mėgsta dominuoti, bet šį sezoną įrodė, kad moka ir kentėti. Marescos komanda yra pasiryžusi išlaikyti aukštą tempą visų rungtynių metu, o žaidėjai kaip Nkunku, Palmer ar Sterling gali bet kada pakeisti rungtynių eigą vienu veiksmu. Statistiškai Chelsea turi aiškų pranašumą – tikimybė laimėti per pagrindinį laiką vertinama apie 65 %, bet Fluminense ne kartą įrodė, kad tokios prognozės jų negąsdina. Jei brazilams pavyks primesti savo ritmą ir kontroliuoti kamuolio laikymą, rungtynės gali tapti labai sunkios Londonui. Tačiau jei Chelsea pirmieji įmuš arba ras spragų kraštuose, jie greičiausiai imsis kontrolės. Rezultatas: Chelsea pergalė 2–1.