Sportas

Paskutinis Grand Slam: Us Open

2024-08-26 12:06
Paskutinis Grand Slam: Us Open featured image
Teniso gurmanai su nekantrumu laukia ketvirtojo metų didžiojo kirčio turnyro. Kas taps stipriausiu?


Althea Gibson buvo pirmoji juodaodė žaidėja didžiajame tenise. Iki tol, vyrų ir moterų kategorijose varžėsi išskirtinai tik baltieji. Jos debiutas įvyko 1950 -ųjų US Nationals (US Open pirmtakas) turnyre. Nors pirmasis turnyras nebuvo sėkmingas, tačiau vėliau žaidėja tapo tikra legenda. Tenisininkė du kartus laimėjo Wimbledon ir US Open turnyrus, po kartą triumfavo French Open ir Australian Open. Negana to, 1960 - aisiais Althea tapo pirmąja profesionale juodaode golfo žaidėja. 2019 - aisias, prie „USTA Billie Jean King National Tennis Center” arenos (pagrindinė US Open arena) buvo atidengtas monumentas su Althea Gibson atvaizdu.

 

Turnyro ištakos siekia  net 1881 metus. Tuo metu, turnyras vyko ant žolės, buvo organizuojamas Niuporte bei varžėsi tik vyrai. Nuo 1886 US Nationals Championships pradėjo dalyvauti moterys. Iki pat 1911 metų varžybos vyko iššūkio principu: praeitų metų nugalėtojas automatiškai patekdavo į finalą, kuriame varžydavosi su to meto geriausiu. Nuo 1915 metų pirmenybės persikėlė į Niujorką.1968 - aisiais turnyre leista dalyvauti profesionalams bei prasidėjo US Open era. 1970 - aisiais US Open tapo pirmuoju didžioji kirčio turnyro pradėjusiu taikyti „tie-break“ taisyklę. 1978 - aisiais US Open persikėlė į „USTA Billie Jean King National Tennis Center”, kur žaidžiama iki šiol.

Geriausi istorijoje. Turbūt, reikėtų apžvelgti Open erą bei nuošalyje palikti senąjį, mėgėjų laikotarpį. Vyrų vienetų kategorijoje, daugiausiai, po 5 titulus, yra iškovoję 3 sportininkai: R. federer, P. Sampras ir J. Connors. Jiems ant kulnų lipa ir visų laikų geriausiu kėsinasi tapti N. Djokovic, kuris pirmenybes yra laimėjęs 4 kartus. Moterų kategorije lyderiauja po 6 titulus iškovojusios: C. Evert ir S. Williams. Na ir paskutinė pavardė, kurią reikėtų paminėti, tai čekė M. Navratilova. Sportininkė vienetų ir dvejetų varžybose, iš viso, yra iškovojusi net 16 titulų, kuriems prireikė net 29 metų US Open kortuose.

Didžiausi praradimai. Jau rugpjūčio pradžioje R. Nadalis pareiškė, kad nedalyvaus, nes negalės turnyre atiduoti viso 100%. Tikrai gaila, nes legenda šį turnyrą yra laimėjęs net 4 kartus, o šie metai gali būti paskutiniai kai galėjome jį išvysti Niujorko kortuose. Tikėkimes Rafa, artimiausiu metu, batelių dar nekabins. Kita legenda, kurios nepamatysime - A. Murray.  Britas Paryžiaus Olimpinių žaidynių dvejetų turnyre pasiekė ketvirtfinalį ir tai bus paskutinis jo pasirodymas. Gaila. Nepaisant nuolat kamavusių traumų, A. Murray nepasiduodavo bei vis sugrįždavo į teniso kortus. Teniso pasaulis jo tikrai pasiilgs.

N. Djokovic prieš C. Alcaraz. Paskutinius du metus tai pati pagrindinė pora, besivaržanti dėl visų prestižiškiausių teniso titulų. Ne išimtis ir šis turnyras. Žaidėjai susitiko Paryžiaus olimpinių žaidynių finale, kur pirmąjį savo aukso medalį iškovojo N. Djokovic. Nepaisant to, kad finaluose juos matėme jau ne kartą, daugumą teniso entuziastų nekantraują porą pamatyti ir šiame finale. Kodėl? Jų susitikimas visada garantuoja nenuspėjamą, neeilinio grožio tenisą. Intriga ir aukščiausia klasė. Ko dar bereikia? Daug šansų, kad Niujorke pasikartos Paryžiaus scenarijus ir pora varžysis pačiame paskutiniame etape.

J. Sinner ir steroidai.  Nepaisant dviejų teigiamų dopingo testų tenisininkas nebuvo diskvalifikuotas ir galės dalyvauti turnyre. Jannik organizme buvo aptikta Klostebolo, kuris pagerina atsistatymą, raumenų masės augimą bei padeda lengviau susitvarkyti su dideliais krūviais. Sportininkas pateikė paaiškinimą, kad medžiaga atsirado dėl masažisto kaltės, kuris gydėsi sužeistą pirštą purškikliu, kuriame yra klostebolo. Toks paaiškinimas buvo priimtas ir sportininkas toliau gali nevaržomai rungtyniauti. Mums belieka spėlioti: ar iš tikrųjų draudžiama medžiaga atsirado netyčia? O gal J. Sinner gudrauja ir praslydo pateikdamas labai įtikinamą alibi?


Pirmo raundo geriausi mačai

 

D. Thiem vs B. Shelton. Dominic paskelbė, kad šiemet baigs karjerą, todėl tai gali būti jo paskutinis Grand Slam mačas.

H. Rune vs B. Nakashima. Holger labai geroje formoje, tačiau niekad nėra laimėjęs prieš B. Nakashima. realu, kad šį kartą bus kitaip.

A. Fils vs L.r Tien. Abu labai jauni, tačiau šiais metais stebina ypač gerais rezultatais.

A. Rublev vs T. Seyboth Wild. Pora susitiko Australian Open pirmame raunde, kur A. Rublev tik per plauką iškovojo pergalę. Tikiu, kad tai varžovas, kurio A. Rublev tikrai nelaukia.

S. Tsitsipas vs T. Kokkinakis. Stefanos forma labai nestabili, o T. Kokkinakis yra tas underdogas, kurio, žaidžiant ant kietos dangos, derėtų prisibijoti visiems.


Spėjimai

 

Ketvirtfinaliai. J. Sinner vs S. Tsitsipas, C. Alcaraz vs De Minaur, A. Rublev vs N.Djokovic, M. Berrettini vs A. Zverev

Pusfinaliai. C. Alcaraz vs J. Sinner, M. Berrettini vs N.Djokovic

 

Finalas. N. Djokovic vs C. Alcaraz

 

Nugalėtojas.  C. Alcaraz