
„Monaco“ - „Barcelona“
organizuotas ir komandinis Barsos žaidimas ir gynybinė disciplina buvo ekipos raktas į sėkmę šioje serijoje.Kiekvienose rungtynėse komanda sugebėjo kontroliuoti tempą, neleisdama „Monaco“ išsiveržti į jiems įprastą greitą puolimą. Trenerio Joano Peñarroya taktika – apsiginti nuo Mike'o Jameso pikenrolų ir priversti varžovus žaisti lėtai – pasiteisino. Taip pat, labai svarbus buvo gylis sudėtyje: „Barça“ galėjo rotuoti žaidėjus beveik be kokybės praradimo, o tokie krepšininkai kaip Brizuela, Hernangómez ir Satoranskis nuosekliai prisidėjo tiek puolime, tiek gynyboje. Būtent komandinio darbo ir strateginio pasirengimo dėka „Barcelona“ sugebėjo išlyginti serijos rezultatą. Balansas – Willy Hernangómez dominavo baudos aikštelėje, o Darío Brizuela užtikrino taškus iš perimetro. Joano Peñarroya strategija padėjo komandai efektyviai reaguoti į „Monaco“ spaudimą ir užkirsti kelią jų greitam puolimui. Nors „Barcelona“ turėjo tam tikrų sunkumų svečiuose, jų žaidimo kokybė ir emocinis stabilumas padėjo išlyginti seriją ir išlaikyti galimybes keliauti į Final Four.
Nuoseklumo ir gynybinės drausmės trūkumas yra pagrindinė priežastis, dėl kurios Monakas turi žaisti penktąsias rungtynes. Mike‘as Jamesas vėl buvo komandos lyderis, dažnai perimantis iniciatyvą lemiamais momentais, o Elie Okobo ir Willy Hernangomezas prisidėjo svarbiais epizodais abejose aikštės pusėse. Namuose komanda žaidė žymiai efektyviau, išnaudodama greitą puolimą ir žiūrovų palaikymą, tačiau svečiuose susidūrė su didesniu spaudimu ir „Barcelona“ taktiniu pranašumu. Nepaisant to, „Monaco“ išlaiko savo pavojingumą – jų greitas žaidimo tempas ir kūrybingas puolimas gali tapti lemiamu faktoriumi penktosiose rungtynėse Monake. Komanda žaidžia greitai, atakuodama ankstyvose atakos fazėse, o tokie žaidėjai kaip Alpha Diallo puikiai išnaudojo susidariusias erdves. Namuose „Monaco“ išnaudojo emocinį pranašumą ir intensyvumą, kuris dažnai privertė „Barcelona“ klysti. Jų atakuojantis žaidimo stilius ir gebėjimas greitai keisti rungtynių eigą yra pagrindinis ginklas, kurį jie tikisi išnaudoti lemiamame, penktajame serijos susitikime.
Prognozė. Paskutinėse rungtynėse tarp „Monaco“ ir „Barcelona“ prognozuojamas labai atkaklus ir įtemptas susitikimas. Monaco žais namuose, o tai jiems suteikia psichologinį pranašumą. Jų intensyvus, greitas žaidimas ir žiūrovų palaikymas dažnai padeda įgauti emocinį pagreitį. Mike'o Jameso lyderystė, kartu su Okobo indėliu puolime, gali tapti lemiamu faktoriumi, jei jie sugebės išlaikyti aukštą tempą ir pataikymo procentą. Vis dėlto, Barsa turi pranašumą strateginėje pusėje – jų gynybinė drausmė ir trenerio Peñarroya gebėjimas prisitaikyti prie varžovų žaidimo jau ne kartą pasiteisino. Jei „Barcelona“ sugebės sulėtinti rungtynių tempą ir primesti savo stilių, jie gali palaužti „Monaco“. Rezultatas: Nugalėtojas paaiškės paskutinėmis minutėmis, o „Monaco“ keliaus į finalą.
„Panathinaikos“ - „Efes“
Fiziška gynyba ir akcentuotas perimetro žaidimas buvo „Panathinaikos“ arkliukas šioje serijoje. Komanda pasikliauja agresyvia asmenine ir komandinė gynyba, stengdamasi varžovams apsunkinti kiekvieną ataką ir priversti juos žaisti nepatogiu tempu. Gynyboje ypatingai išsiskiria aktyvus žaidėjų keitimasis dengiant ir spaudimas ties kamuoliu, kas leidžia stabdyti greitas Efes atakas bei kurti klaidas. Puolime PAO remiasi išskaidytu žaidimu – atakos dažnai kuriamos per žemesnius žaidėjus, o Kendrickas Nunnas ir Jerianas Grantas veikia kaip kūrėjai tiek iš pikenrolo situacijų, tiek iš izoliuotų momentų. Komanda nevengia lėto, kantraus žaidimo, o sprendimai puolime dažnai būna pagrįsti išanalizuotomis varžovo silpnybėmis. „Panathinaikos“ taip pat pasižymi gebėjimu išlaikyti emocinį stabilumą – net kai puolime stringa, jie grįžta į rungtynes per gynybą. Būtent šis balansas tarp fizinės kovos ir struktūrizuoto puolimo leidžia jiems išlaikyti kontrolę prieš labai talentingą varžovą.
Individualiu talentu ir kūrybišku puolimu „Efes“ grindė savo žaidimą, kuris neretai rėmėsi improvizacija. Komanda mėgsta žaisti greitu tempu, išnaudodama ankstyvas atakų fazes, kad susikurtų lengvus taškus dar prieš varžovams susitvarkant gynyboje. Šiame kontekste labai svarbų vaidmenį atlieka Shane'as Larkinas – tiek kaip kūrėjas, tiek kaip taškų rinkėjas. „Efes“ taip pat dažnai žaidžia su trimis gynėjais, kas leidžia plačiai išdėstyti aikštę ir sukurti erdves prasiveržimams, ar laisviems metimams iš tritaškio zonos. Tuo pačiu, puolime komandai būdingi dažni pikenrolo deriniai. Gynyboje Efes žaidimas mažiau pastovus – jie remiasi individualiomis pastangomis ir reaguoja pagal situaciją, o tai kartais atveria spragas. Vis dėlto jų puolimo potencialas ir gebėjimas greitai keisti rungtynių eigą daro juos pavojingais net tada, kai atrodo, kad rungtynės slysta iš rankų. Efes žaidimas grįstas emocija, greičiu ir įgūdžiais, kurie gali sužibėti lemiamais momentais.
Prognozė. Šios rungtynės priklausys nuo to, kuri komanda sugebės labiau įtvirtinti savo žaidimo stilių. Jei „Panathinaikos“ pavyks išlaikyti žaidimą lėtą ir fiziškai įtemptą, jie galės pasinaudoti savo gynybos stiprybėmis ir išprovokuoti daugiau „Efes“ klaidų. Kita vertus, jei „Efes“ sugebės greitai pereiti į puolimą ir įsijungti į greitus išpuolius, „Panathinaikos“ gali susidurti su sunkumais užkardant tokią dinamiką. Tikėtina, kad šiose rungtynėse bus daug fiziškų momentų ir svarbių sprendimų. Komandos iškovojo po vieną pergalę išvykoje, tad namų sienos čia didžiulio pranašumo neteiks. Kaip bebūtų, „Panathinaikos“ turi daugiau talento ir galimybių žengti į finalą. Rezultatas: po sunkios kovos šeimininkai iškovos pergalę 5 - 10 taškų skirtumu.