Fury
Žinia, kad Fury kovos su Ngannou ne juokais įpykdė didžiąją dalį ištikimiausių bokso sirgalių. Šie laukė ir tikėjosi, jog sekantis Fury varžovas bus Oleksandr’as Usyk’as. Tai apskritai buvo viena didžiausią ažiotažą keliančių kovų, kurias buvo galima surengti bokso ringe netolimoje ateityje. Ir dar visai neseniai atrodė, kad viskas pakryps būtent šia linkme. Derybos tarp abiejų pusių iš pradžių vyko labai padrikai, jas nutraukiant ir vėl pratęsiant savaičių ar net dienų intervalais. Viena didžiausių to priežasčių - vadinamasis “purse split”. Kvotojų atstovai ilgai stumdė procentus į vieną ir į kitą pusę, bet galiausiai priėjo prie sprendimo 70% - 30% Fury naudai. Ir tai turėjo būti šių derybų pabaiga, iki kol Fury stovykla išsitraukė dar vieną “kozirį”. Į kontraktą buvo siūloma įtraukti sąlygą, jog Usyk’o pergalės atveju, anglui automatiškai būtų suteiktas rematch’as. Didžiausias kabliukas buvo tame, kad ši privilegija nebūtų taikoma Usyk’ui. Taigi, mėnesius besitęsiančios derybos ir vėl buvo nutrauktos. Formaliai tai padarė ukrainiečio stovykla, tačiau Usyk’o už tai niekas nesmerks. Sąlygos, kurias nuolat keitė ir kėlė Fury buvo tiesiog neadekvačios.
Ngannou
Ngannou kelias link šios kovos visiškai kitoks. Galimybė susikauti su Fury bokse buvo didžiausia galimybė kurią jis galėjo gauti tiek pinigine, tiek žinomumo prasme. Paskutinėje savo kovoje apgynęs čempiono titulą, Ngannou nutraukė kontraktą su organizacija ir tapo laisvuoju agentu. Šis sprendimas buvo sutiktas nevienareikšmiškai tiek tarp fanų, tiek tarp medijos, kuriems atrodė, jog Ngannou daro didelę klaidą. Ir nors sunkiasvorių čempionas ir UFC organizacija dar ne kartą sėdo prie derybų stalo, jos buvo nesėkmingos. Dana White’as ir kompanija pasiūlė tikrai įspūdingą pinigų sumą už kontrakto pratęsimą, tačiau afrikietis norėjo kai ko daugiau. Daugiau teisių ne tik sau, bet ir visiems kovotojams. Turint omenyje visą UFC struktūrą ir tai, kad organizacijos pelnas didžiąja dalimi maksimizuojamas būtent dėl drakoniškų ir kovotojų teises smarkiai ribojančių kontraktų, ši sąjunga neturėjo galimybių įsigalioti net teoriniame lygmenyje.
Laukui bėgant pradėjo atrodyti, kad Ngannou tikrai padarė klaidą viską statydamas ant savęs ir savo kaip laisvojo agento statuso, nes derybos su daugeliu organizacijų buvo nutraukiamos į kairę ir į dešinę. Ir vis tik, pasaulį pasiekė žinia, kad afrikietis pagaliau pasiekė susitarimą su PFL. Nuostabą kėlė ne tik tai, kad PFL - tikrai ne pirmo ryškumo organizacija. Dar daugiau kalbų sukėlė sąlygos, kurios buvo pasiūlytos Ngannou. Žiūrint tik pragmatiškai, tokio kontrakto ir laisvės iki šiol neturėjo turbūt nė vienas ne tik MMA, bet ir viso kovinio sporto atstovas. Kertiniai susitarimo momentai:
-
kiekvienas Ngannou priešininkas gaus bent milijono dolerių garantuotą atlygį. Galima tik spėti, kad pačio afrikiečio atlygis bus kur kas didesnis;
-
50% suma nuo kiekvieno event'o generuojamų pajamų, kuriuose kovos Ngannou;
-
galimybė reklamuoti savo rėmėjus tiek PFL narve, tiek ant savo aprangos;
-
galimybė bet kuriuo metu derėtis ir priimti kovas bokse;
-
PFL Africa pirmininko pozicija
-
neįvardijamas pačios PFL akcijų paketas
Paaiškėjus, kokias sąlygas PFL suteikė Ngannou, tapo aišku, kad palikdamas UFC organizaciją afrikietis priėmė ne tik drąsų, bet ir teisingiausią sprendimą savo karjeroje. Ir jei ne šis sprendimas, veikiausiai niekada nebūtume išvydę Fury ir Ngannou susidūrimo.
Kova
Kova įvyks spalio 28-ąją, Saudo Arabijos sostinėje Riade. Lokaciją didžiąja dalimi lemia tiek milžiniški pinigai, kuriuos siūlo šio krašto turtingieji, tiek tai, jog Tyson’as Fury vis dar negali kirsti JAV sienų dėl sankcijų, kurios jam taikomos dėl ryšių su Airijos kriminalinio pasaulio bosu Daniel’u Kinahan’u. Kol kas žinoma tiek, kad kova vyks 10 roundų, kovotojai nesivaržys dėl jokio diržo, ir veikiausiai kovos rezultatas neįsiskaitys į nė vieno kovotojo bokso record’ą.
Kokia galėtų būti šios kovos baigtis? Pasaulyje, kur buvę UFC čempionai bokso ringe siunčiami į kitą dimensiją po socialinės medijos žvaigždžių smūgių, Ngannou perspektyvos niūrokos. Vis dėl to boksas ir MMA - du visiškai skirtingi sportai. Afrikietis pasižymi atominės bombos jėga abejose savo rankose, tačiau ta jėga ne visada sėkmingai transliuojama nusivilkus MMA ir užsidėjus kur kas didesnes bokso pirštines. Dėl šios paties priežasties, kovai įkopus į vėlesnius raundus, tas pačias bokso pirštines pakelti ir laikyti prie savo galvos tampa vis labiau sunku. Ngannou įrodė, kad yra padirbėjęs ties savo kardio, bet vėl gi - boksas tai visai kitas žvėris, kuris reikalauja ir kitokių fizinių resursų. Mąstant realiai, Ngannou šansų turėtų maždaug iki antrojojo raundo pabaigos, kol dar bus šviežias ir turės maksimalią jėgą rankose. Po to - Fury turėtų laukti lengvas pasivaikščiojimas.
Bet kaip ir kiekviename sporte, netikėtumų galima laukti už kiekvieno kampo. Todėl belieka su nekantrumu laukti šios akistatos ir tikėtis šių dviejų sunkiasvorių monstrų šou. Aišku viena, po šios kovos turėsime atsakymą į klausimą, kas yra "the baddest man on the planet".