
V. Spanoulis
Dar visai neseniai dominavęs Eurolygos aikštelėse kaip žaidėjas, šiemet debiutuoja Finalo ketverte kaip treneris ir iškart pasiekė finalą su AS „Monaco“. Legendinis graikas, buvęs „Olympiacos“ lyderis ir triskart Eurolygos čempionas, greitai įrodė, kad jo krepšinio intelektas veiksmingai persikelia ir į trenerio poziciją. Jo vadovaujamas „Monaco“ žaidžia dinamišką ir agresyvų krepšinį, kuris pagrįstas griežta gynyba ir greitu puolimo perėjimu. Spanoulio vadovavimas komandoje sukuria aiškų lyderystės centrą – jis, kaip buvęs žvaigždė, puikiai supranta aukšto lygio spaudimą ir tai padeda komandai išlikti susikaupusiai lemiamose situacijose. Bendraudamas su žurnalistais graikas atrodo pakankamai kuklus ir santūrus. Vassilis nėra išsišokti mėgstanti figūra. Nepaisant to, rūbinėje žaidėjai jį tikrai gerbia. Tai yra žmogus, kuriam kalbomis daug įrodinėti nereikia, visas krepšinio pasaulis jaučia jo autoritetą.
Š. Jasikevičius
Šaras yra vienas labiausiai gerbiamų trenerių Europoje, jau kelintą kartą vedantis skirtingas komandas iki Finalo ketverto, šiemet tai padarė su „Fenerbahçe“. Buvęs Lietuvos rinktinės įžaidėjas garsėja savo taktinėmis įžvalgomis, gebėjimu adaptuotis ir išspausti maksimumą iš savo žaidėjų. Jo treniruojama „Fenerbahçe“ komanda pasižymi griežta disciplina, puikiai išpildytomis schemomis ir stipria emocine kontrole. Jasikevičius į finalą žengia su aiškia vizija ir didžiule patirtimi tiek kaip žaidėjas, tiek kaip treneris – tai padaro jį vienu ryškiausių figūrų šio vakaro akistatoje. Neseniai teko matyti šaro aktorinius sugebėjimus mėgdžiojant V. Spanoulį. Graikas tik pasijuokė ir visa ta priėmė labai šiltai. Ši situacija atspindi gerus jų tarpusavio sąntykius ir primena laikus, kai abu varžėsi Eurolygos aikštelėse. Garantuoju, kad sekmadienį juokų nebebus ir matysime visiškai priešingas trenerių emocijas.
Monako stiprybės ir silpnybės
Gynyba ir atletiškumas – Monakas garsėja viena agresyviausių gynybų šių metų Eurolygoje. Jų perimetro gynėjai greiti, o aukštaūgiai fiziškai galingi.
Greitas puolimas – komanda dažnai bando išnaudoti varžovų klaidas ir greitai pereiti į ataką. Greitis ir tranzicija yra vienas pagrindinių jų ginklų.
Vadovavimas – nors Spanoulis jaunas treneris, jo autoritetas ir žaidimo skaitymo gebėjimai jau duoda rezultatų. Jo sprendimai dažnai būna drąsūs ir netikėti.
Patirties stoka – tai pirmasis Monako finalas, o komandai vis dar trūksta „didelių rungtynių“ patirties. Spaudimas gali tapti veiksniu.
Priklausomybė nuo lyderių – jei pagrindiniai žaidėjai, kaip Mike James ar Elie Okobo, stringa, komandai sunku atrasti kitų sprendimų puolime.
Fenerio pranašumai ir trūkumai
Šaro patirtis – Jasikevičius puikiai moka paruošti komandą finalams. Jis taktiškai lankstus ir geba efektyviai išnaudoti priešininkų silpnybes.
Stabilumas ir gylis – „Fenerbahçe“ turi gilią sudėtį, kurioje daug žaidėjų gali perimti iniciatyvą. Tai sumažina priklausomybę nuo vieno lyderio.
Žaidimo kontrolė – komanda geba sulėtinti tempą ir žaisti pagal planą, išlaikydama iniciatyvą net sudėtingose situacijose.
Tempas – jei „Monaco“ pavyks primesti greitą žaidimą, Fenerbahçe gali būti priversta žaisti ne savo stiliumi.
Spaudimas favoritams – būdama laikoma labiau patyrusia komanda, Feneris jaus daugiau spaudimo laimėti – tai gali turėti įtakos žaidėjų sprendimams.
Ką parodė tarpusavio rungtynės?
Pirmąjame susitikime Monakas iškovojo vieną įspūdingiausių sezono pergalių. Žaisdami išvykoje, jie dominavo beveik visų rungtynių metu.Mike James buvo nesulaikomas, pelnė 21 tašką ir puikiai organizavo puolimą, dažnai izoliuodamas oponentus „vienas prieš vieną“ situacijose. Fenerbahçe nesugebėjo atsakyti – jų lyderiai, įskaitant Wilbekiną ir Dorsey, buvo gerai uždengti, o gynyboje komanda atrodė pavargusi ir nekoordinuota.
Antrasis susitikimas buvo konkurencingesnis, tačiau „Monaco“ vėl diktavo tempą. Fenerbahçe bandė daugiau kontroliuoti žaidimo ritmą, tačiau nesugebėjo pristabdyti Monaco greitų atakų po atkovotų kamuolių. „Fenerbahçe“ bandė išnaudoti savo pranašumą priekinėje linijoje, bet Monaco gynyba prieš „pick-and-roll“ veikė itin tiksliai – tai ribojo Fenerio kūrybiškumą. Jasikevičius po rungtynių pripažino, kad komanda nesugebėjo išlaikyti stabilumo svarbiausiais momentais – net kelios prarastos kamuolio kontrolės situacijos virto Monaco greitais taškais.
Monaco laimėjo abu reguliariojo sezono susitikimus prieš Fenerbahçe, parodydami daugiau kokybės. Šie rezultatai suteikia Monaco pasitikėjimo prieš finalą, tačiau Šaras turi pakankamai patirties pritaikyti taktines korekcijas ir siekti revanšo. Nors Monaco įrodė sezono metu, kad gali kontroliuoti rungtynes prieš Fenerbahçe, finalas – visiškai kitokia scena.
Prognozė.
Jasikevičius ir jo komanda išanalizavo ankstesnius pralaimėjimus ir bus pasirengę taktiškai. Jeigu „Monaco“ ir vėl sugebės išlaikyti aukštą tempą bei išvengti didelių klaidų, jie turi realią galimybę įtvirtinti savo dominavimą ir iškovoti pirmąjį Eurolygos čempionų titulą klubo istorijoje.
„Fenerbahce“ turi daugiau gylio. Jei Jasikevičius sumaniai rotuos žaidėjus ir palaikys intensyvumą – tai bus jų pranašumas. Jei M. James sužais aukšto lygio rungtynes ir taps nevaldoma jėga puolime, varžovų laukia rimtos bėdos. Rezultatas: nugalėtojas paaiškės pačią paskutinę minutę, o Š. Jasikevičius iškovos pirmąjį Eurolygos trofėjų būdamas treneriu.