Sportas

Ar žinojai, kad...

2023-07-11 08:13
Ar žinojai, kad... featured image
Nori pasitikrint, ar žinojai viską apie Vimbldoną? Tada skaityk žemiau esančius faktus!

Seniausias teniso turnyras pasaulyje

 

Pirmasis Vimbldono čempionatas įvyko 1877 m. Vyrų vienetų varžybos buvo vienintelis event’as tais metais. Moterų vienetų ir vyrų dvejetų varžybos buvo įvestos 1884 m. Moterų dvejetų ir mišrių dvejetų varžybos buvo įtrauktos į turnyrą 1913 m.

 

Tenisas yra britų išradimas

 

Žaidimą Jungtinėje Karalystėje išrado Walteris Cloptonas Wingfieldas ir iš pradžių jis vadinosi „sphairistikè“ – senovės graikų kalbos žodis, reiškiantis „menas žaisti su kamuoliu“.

 

Daugiau nei 86 metai televizijoje

 

Pirmą kartą Vimbldono turnyrą transliavo televizija BBC, ir tai įvyko 1937 m. birželio 21 d.



Rungtynės gali trukti amžinai

 

2010 m. turnyre buvo sužaistos ilgiausios rungtynės Vimbldone. JAV atstovas John’as Isner’is 11 valandų ir penkias minutes trukusiose rungtynėse nugalėjo prancūzą Nicolas Mahut.

 

Vimbldono nugalėtojai negali pasilikti trofėjų sau

 

Jie lieka eksponuojami „All England Club„ muziejuje, o nugalėtojai grįžta namo su maža trofėjaus kopija.

 

Rekordinis Vimbldono vienetų pergalių skaičius priklauso moteriai

 

Daugiausiai Vimbldono titulų moterų vienetų varžybose rekordas priklauso čekų-amerikiečių kilmės Martinai Navratilovai su devyniomis pergalėmis. Vyrų vienetų varžybose titulų rekordą dalijasi Williamas Renshaw, Pete'as Samprasas ir Rogeris Federeris, kurie kiekvienas laimėjo turnyrą po septynis kartus.

 

250 žmonių stebi kamuolius

 

Maždaug 250 berniukų ir mergaičių, žinomų kaip BBG, yra pasamdyti ir intensyviai treniruojasi, kad galėtų stebėti visus tuos greitai judančius teniso kamuoliukus.

 

Turnyro metu panaudojami 54250 teniso kamuoliukai

 

Kamuoliai keičiami kas 7–9 žaidimus, kad būtų užtikrinta, jog jie yra puikios formos visų rungtynių metu. Nenaudojami kamuoliukai laikomi šaldytuve, kad išliktų nepriekaištingi.

 

Vimbldono taisyklės numato, kad visi žaidėjai turi būti apsirengę beveik visiškai baltai

 

Teisėjai gali paprašyti žaidėjo persirengti, jei jis neatitinka aprangos kodo. Pavyzdžiui, 2013 m. Vimbldono čempionui Rogeriui Federeriui buvo liepta kitoms rungtynėms pasikeisti batus, nes jų padai buvo oranžiniai.

 

Vimbldonas yra vienintelis „Didžiojo kirčio“ turnyras, žaidžiamas žolės aikštelėse

 

Žolė prižiūrima ištisus metus. Renginio metu ji nupjaunama iki 8 mm aukščio.

 

Braškės ir grietinėlė

 

Turnyras yra glaudžiai susijęs su tradicija mėgautis braškėmis ir grietinėle. Tai tapo esminiu Vimbldono potyriu žiūrovams, kurie mėgaujasi šiuo skanėstu žiūrėdami rungtynes.